“DURDURULDU” HATASI Çözümü Nedir ? “OYUNDAN ATMA” HATASI Çözümü Nedir ?

“DURDURULDU” HATASI Çözümü Nedir ? “OYUNDAN ATMA” HATASI Çözümü Nedir ? adlı yazıyı sizlerle paylaşmak istedim. Umarım yazı işinize yaramıştır.

Hepinize merhabalar arkadaşlar bugün sizlere oyun oynarken oyundan atma hatasının az da olsa önlemeye çalışacağız. Şimdi ilk olarak bu hatanın neden oluştuğunu öğrenmeliyiz ki çözüme kavuşturalım.

NEDEN OLUŞUR ?

Genellikle oyundan atma hatasının en büyük nedeni yetersiz RAM ‘dir. Peki RAM ‘i nasıl boşaltabiliriz ? dediğiniz duyar gibiyim. RAM ‘i en çok kullanan şey aslında arka planda çalışan uygulamalardır. Arka planda çalışan uygulamaları kapatabilirseniz bu hatayla daha az karşılaşırsanız.

Hayır Hayır bekleyin hemen PLAY STORE ‘a arka plan uygulama kapatıcı yazmayın. Bu özellik zaten tüm android cihazlarda mevcut ama nerede olduğunu bilmiyorsunuz.

ÇÖZÜMÜ NEDİR ?

Peki bunu nasıl mı etkinleştireceksiniz ? İlk olarak ayarlar kısmına girin. En aşağıda bulunan “telefon hakkında” ya da “cihaz hakkında” yazan yere girin. “Yazılım Bilgileri” bölümüne girin ve oradaki “yapım numarası” seçeneğinin üstüne 5-6 defa basın ve “geliştirici modu” adındaki seçeneği aktif hale getirin.

Genellikle tüm cihazlarda geliştirici modu bu şekilde açılır. Geliştirici seçenekleri açtıktan sonra içine girin. En aşağıda doğru kaydırın ve aşağılara doğru “Geçiş Animasyon Ölçeği” , “Pencere Animasyon Ölçeği” ve “Animatör Süre Ölçeği” adındaki seçenekleri bulun. Bulduktan sonra hepsini “0.5x” olarak ayarlayın.

Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra hemen onların biraz altında yer alan “4x MSAA ‘yı zorla” seçeneğini de aktifleştirin. Son ve en önemlisi olan seçeneğe geldik. Hemen biraz daha aşağıda yer alan “Arka Plan İşlem Sınırı” seçeneğine gelin. Bu seçenek size siz herhangi bir uygulamadayken kaç tane uygulama arka planda çalışsın diye soruyor.

Bu kısmı size bırakıyoruz. Eğer oyun oynarken sadece oyun çalışsın diyorsanız “arka planda işlem yok” seçeneğini seçin. Ya da sadece 1 işlem çalışsın yeter derseniz de “En çok 1 İşlem Seçeneğini” seçin. Burası tamamen size kalmış.

Yazımız bu kadardı lütfen YAZI hakkında YORUM yazmayı unutmayın.

Video İle Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön