“PAKET ÇÖZÜMLEMEDE SORUN VAR” Hatası Neden Oluşur? Çözümü Nedir?

“PAKET ÇÖZÜMLEMEDE SORUN VAR” Hatası Neden Oluşur ? Çözümü Nedir ? adlı yazıyı sizlerle paylaşmak istedim. Bu yazıdan sonra artık çok sıklıkla aldığımız hata olan “Paket Çözümlemede Sorun Var” Hatasını da sıklıkla almayacağız ve bu hatanın bu yazı ile üstesinden geleceğiz.

NEDEN OLUŞUR?

Genellikle Android 4.4.4 kullanıcılarının daha çok karşılaştığı bu hata neden oluştuğunu aslında pek tahmin etmemek kolay değil. Mesela sizin cihazınızın sürümü Android 4.4.4 diyelim sizde internet üzerinden bir apk dosyası indirdiniz ve apk dosyasını açınca “PAKET ÇÖZÜMLEMEDE SORUN VAR” hatasını alıyorsunuz. Buradan da anlaşıldığı gibi sizin cihazınızın sürümü bu uygulamaya yetmediği için uygulamanın yükleme ekranı gelmiyor.

Özetleyecek olursak eğer cihazınızın sürümü yetmediği için bu hatayı alıyorsunuz. Size birde iyi bir haberimiz var ! Bu hatayı %80 oranında düzeltebilirsiniz.

ÇÖZÜMÜ NEDİR?

Bu hatanın çözümü için bize gerekli uygulamayı bu linkten indirebilirsiniz. APK Editör uygulamasını indirdikten sonra uygulamaya giriş yapın. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra en üstteki seçenek olan “APK Dosyası Seçin” seçeneğine tıklayın. Bastıktan sonra sizi cihazınızın ana dizinine atacaktır genellikle indirilen dosyalar “download” klasörüne gelir. Download klasörüne giriş yapın ve hatayı aldığınız APK dosyasını bulun.

Daha sonra hata aldığınız APK Dosyasının üzerine basın ve karşınıza çıkan seçeneklerden “Düzenle” seçeneğini seçin. Karşınıza çıkan sayfanın en altına inin ve “Minimum SDK Versiyonu” Maddesinin altındaki sayıyı “16” olarak değiştin.

Onun altında yer alan “Hedef SDK Sürümü” Maddesinin altındaki sayıyı ise “25“olarak değiştirin ve her iki sayıyı da değiştirdikten sonra sol alt kısımdaki “KAYDET” butonuna tıklayın. APK dosyasının işlenmesini bekleyin. Yükleneme işlemi tamamlandıktan sonra yine sol alt kısımda yer alan “YÜKLE” butonuna tıklayın ve hatanın ortadan kalktığını göreceksiniz.

NEDEN %80″ ÖNEMLİ !

Peki neden %80 oranında işe yarıyor ? Çünkü bu uygulama ancak sistem özelliklerini kullanmayan uygulamalarda işe yarar. Yani eğer uygulayacağınız uygulama internet ile çalışan bir uygulama ise İŞE YARAMAZ.

Birde eğer uygulayacağınız uygulama sistem özellikleri kullanıyor ise yine İŞE YARAMAZ. Sistem özellikleri kullanıyor dan kastımız mesela Android 4.4.4 ‘de sadece ekran kaydedici olarak Mobizen var. Eğer siz Android 5 için olan ekran kaydedici uygulamasında bu işlemleri yaparsanız hata ortadan kalkar ama bu seferde uygulamaya girince “durduruldu” hatası almaya başlarsınız.

Ekran Kaydedici uygulamaları sistem özelliklerinden Mikrofon , Ekran Yansıtma gibi özellikleri kullandıklarından işe yaramaz.

Evet yazımızın sonuna geldik yazı hakkında yorum yapmayı unutmayın. Kolay Gelsin Şimdiden =)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön